رفع گیر و مچاله شدن کاغذ در پرینتر
آیا شما هم از مشکل گیر کردن کاغذ در پرینتر در رنج هستید؟ به دنبال راه های مختلف برای جلوگیری از گیر کردن و مچاله شدن کاغذ در پرینتر می باشید؟ از شما دعوت می شود که ما را تا آخر مقاله پیش روی خود همراهی کنید و اطلاعات بسیار ارزنده و مفیدی را در این خصوص به دست بیاورید.
پرینتر یکی از ضروری ترین ماشین های اداری مورد استفاده در بسیاری از اداره ها و سازمان ها می باشد که روزانه بسیاری از افراد با مشکل گیر کردن کاغذ در پرینتر روی به روی می شوند. گیر کردن کاغذ در پرینتر می تواند آسیب های جدی را برای دستگاه شما به وجود بیاورد که اگر راه درست و صحیح استفاده کردن از آن را بلد نباشید بی شک آسیب ها و هزینه های بسیار زیادی را بایستی متحمل شوید. در ادامه مقاله نیز سعی بر آن داریم تا در مورد راه های مختلف برای رفع گیر کردن کاغذ در پرینتر توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم.

گام های مختلف برای حل مشکل گیر کردن و مچاله شدن کاغذ در پرینتر :

زمان مورد نیاز ۵ دقیقه

با توجه به انواع بسیار متنوع پرینترها ، راه ها و روش های بسیار متعددی برای رفع گیر کردن کاغذ در پرینتر وجود دارد و شما می توانید با توجه به مدل پرینتر مورد استفاده خود بهترین روش را برای رفع گیر کردن کاغذ در پرینتر انتخاب کنید. از مهمترین و عمومی ترین راه های رفع گیر کردن کاغذ می توان به موارد زیر اشاره کرد:
۱) پرینتر را خاموش کنید :
به هیچ وجه سعی نکنید به رفع گیر کردن کاغذ در پرینتری باشید که روشن بوده و یا به برق وصل است چرا که ممکن است خطرات جبران ناپذیری برای سلامتی و پرینتر شما رخ دهد به همین جهت توصیه می شود که قبل از هر اقدامی پرینتر را از برق جدا کنید.
۲) تمام درب های پرینتر را باز کنید :
اگر می دانید که کاغذ در کدام قسمت از پرینتر گیر کرده است می توانید فقط درب آن قسمت را باز کنید در غیر این صورت تمام درب ها را باز نموده و به بررسی گیر کردن کاغذ در پرینتر بپردازید.
۳) با دقت کاغذ را بیرون بکشید :
کاغذ گیر کرده را به آرامی بیرون بکشید و مراقب باشید که به دیگر قطعات پرینتر آسیب وارد نکنید. همچنین در بیرون کشیدن کاغذ به هیچ عنوان از وسایل تیز و برنده ی استفاده نکنید چرا که احتمال آسیب رسانی به پرینتر بسیار افزایش می یابد.
۴) پرینتر را روشن کنید :
بعد از اینکه به شکل کامل کاغذ گیر کرده در داخل پرینتر را بیرون آوردید می توانید پرینتر را از دوباره روشن کرده و اجازه دهید تا ریکاوری شود که معمولا مدت زمان لازم برای ریکاوری آن نیز در حدود ۸ الی ۱۵ ثانیه می باشد که بعد از آن می توانید از دوباره کاغذ را در نگهدارنده قرار داده و پرینت خود را انجام دهید. در نظر داشته باشید در صورتی که هنوز با گیر کردن کاغذ در پرینتر مواجه هستید توصیه می شود که پرینتر خود را نزد یکی از معتبرترین مراکز تعمیر کننده پرینت ببرید چرا که ممکن است مشکل از غلتک های داخلی یا کاغذ کش های پرینتر باشد.

 

چگونه از گیر کردن کاغذ در پرینتر جلوگیری کنیم؟

همانطور که در بخش های قبلی نیز به این موضوع اشاره شد گیر کردن کاغذ در پرینتر می توانید آسیب های بسیار جدی را برای پرینتر شما به وجود بیاورد که شما می توانید با رعایت برخی از مهمترین نکات در نحوه ی استفاده از پرینتر مانع این امر و مشکل باشید تا بتوانید از دستگاه پرینتر خود به مدت طولانی استفاده بهینه را داشته باشید. از مهمترین نکاتی که می توانید برای جلوگیری از گیر کردن کاغذ در پرینتر و استفاده صحیح از پرینتر به آنها توجه داشته باشید می توان به موارد زیر اشاره کرد :
– قبل از استفاده حتما دفترچه راهنمای پرینتر را با دقت مورد مطالعه قرار دهید
– از مرغوب ترین و مناسب ترین کاغذ های برای استفاده خود تهیه و خریداری کنید.
– از نگهدارنده های پرینتر به شکل صحیح استفاده داشته باشید و کاغذ را دقیقا در ابعاد این نگهدارنده ها تهیه کنید.
– به مدت بسیار طولانی از دستگاه پرینتر استفاده نداشته باشید و ظرفیت آن را حتما قبل از استفاده خود در نظر بگیرید.

 

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید
۸۸۸۳۵۹۹۰ – ۰۲۱
۸۸۸۳۶۳۲۹ – ۰۲۱